Наші новини

Виставка Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2019 | Порядок Денний

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

2 липня відкрився Другий всеукраїнський фестиваль сучасного жіночого мистецтва Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2019, організований Українською асоціацією жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA) за підтримки Інституту проблем сучасного мистецтва НАН України.

«ПОРЯДОК ДЕННИЙ» українського суспільства у контексті сучасного світу – мотто Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest у 2019 році.

Свій «Порядок денний» є у кожної людини, в тому числі і у мистця. У ньому переплітаються різні речі – особисті почуття, родинні стосунки, професійний ріст, побут та інше. Порядки денні є і у численних маленьких та великих соціальних груп, будь то мешканці села, регіону, країни або усього світу. Їх багато і всі вони різні за пріоритетами. Уся ця різноманіть індивідуальних та загальних порядків денних несе купу протиріч. Але у той же час вони пересікаються між собою, бо мають спільну мету – прагнення до миру, добробуту та гармонійного розвитку світу. Сучасне мистецтво, як форма соціальної комунікації, пропонує емоційну візуалізацію порядку денного, роблячи його об’єктом рефлексії мистецьких практик.

Який же порядок денний сучасних українських жінок-художниць? Як вони відчувають та відображають у власній творчості вібруючий вирій подій як особистих, так і світових? Як вони сприймають порядок денний свого міста і своєї країни? Як впливає навколишній світ на їх тонку емоційну творчість? Як реалізувати порядки денні та знайти гармонію між особистими та загальними пріоритетами? Багатоманітність мистецьких проявів допомагає побачити світ так, як його бачить соціум, і стимулює аналіз подій, відкриття нових сенсів, переосмислення власного відношення до вже відомого та сталого. Оцінка того, що є зараз, може стати поштовхом для майбутніх змін, розширення соціального та культурного досвіду та формування нового порядку денного.

В Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2019 приймають участь 28 авторки з України та США, які працюють з простором, експозицією та глядачем та актуалізують теми глобальних питань сьогодення. 

На фестивалі представлено живопис, інсталяції, кераміку, колажі, фотоарт, скульптуру та авторські парфуми Ксандри Осініної бренд «Чар-зілля»

Творчі відповіді художниць на тему виставки були різноманітні й цікаві. Їх можна розділити на кілька напрямків.

 

Заклопотаність екологічними проблемами (накопиченням неперероблених відходів, ядерні загрози) проходить червоною ниткою в роботах Наталії Стрижко і Олени Штепури.

Тема гармонії людини і навколишнього середовища, в красі якого ми хочемо знайти джерело щастя та натхнення,  стала основою творів Тані Василенко, Катерини П’ятакової, Олесі Дворак-Галік, Ганни Криволап.

Вплив швидкого розвитку технологій на людство з їх наслідками зараз і в майбутньому стало основою творчих пошуків для Оксани Чепелик, Тетяни Бородіної, Маріко Гельман, Аліки Малоног, Оксани Тітенко, Мар'яни Гончаренко. Ілюзія приватного простору, пов'язаного з мобільним телефоном, входження фейсбучних «лайків» у соціальні сходи, невизначеність і етичні проблеми епохи сингулярності ... Все це вже змінює наш порядок денний.

Майже половина авторок сконцентрувалась на темі формування особистісного порядку денного на основі переосмислення свого досвіду, спостережень, бажань. Як непросто зробити правильний вибір і сформувати свій порядок денний сучасної жінки. Де точка відліку для формування власного «я»? Чи залишається жіноча краса в сучасному порядку денному? Чи допомагає нам у житті мистецтво самоіронії і толерантність по відношенню до інших людей? Роздуми про це і не тільки ви знайдете в роботах Марії Рахімової, Вікторії Адкозалої, Ірини Ворони, Ганни Бітаєвої, Маріанни Абрамової, Олександри Ковальової, Марини Громенко,   ЮліЇ Міхно, Марії Лісб  Ніни Мурашкіної,  Валерії Лещової, Тетяни Колесник, Людмили Давиденко, Анастасії Худякової, Аліси Забой

Цікаві погляди, цікаві техніки, цікаві філософські роздуми

Родзинкою виставки став спільний проект 11 художниць ПОРЯДОК ДЕННИЙ, який як мозаїка в калейдоскопі об'єднав різні підходи і техніки художниць в єдине ціле.

Виставка працює у виставковій залі Інстітуту проблем сучасного мистецтва (ІПСМ) за адресою: вул. Євгена Коновальця, 18Д, м.Київ до 14 липня 2019 р.

Куратор проекту - Ірина Акімова, со-куратор проекту - Анастасія Гончаренко, арт-директор -Влад Тузов

Виставка чекає  на своїх глядачів!

 

м. Київ, вул. Волоська, 50/38, оф. 144

  • Телефон: +38 063 671 64 25
  • Email: uafraw@gmail.com

Фото картин

© UAFRA 2018. Все права защищены