Наши новости

Выставка

Выставка "Numeri Esse"

Міжнародна виставка сучасного жіночого мистецтва

NUMERI ESSE: РИТМИ БУТТЯ

Життя – це складний згусток ритмів. Ритм людського серця залежить від наших емоцій, відчуттів і дій та визначає ритм зміни поколінь. Нас заворожують ритми руху зірок і планет, хвиль на поверхні океану, калейдоскоп зміни сезонів. Ми створюємо ритми цивілізації – звуки музики, мережі галасливих хайвеїв, телефонних дзвінків, речитативи електронних меседжів і нової смертоносної зброї. Людство існує в ритмах епох, насичених битвами і соціальними конфліктами, перемогами і поразками. Кожна людина шукає і обирає свій власний ритм. Втім, ритми іноді порушуються несподіваними зупинками і крутими поворотами. Що вони несуть з собою – народження нового Ритму або диссонанс анархії і руйнувань?

У творчості теж є свої ритми – періоди творення змінюються періодами творчого спокою; періоди експресивної абстракції змінюються класичними пейзажами; періоди чуттєвих фарб змінюються спокійним ніжним «сфумато» ... Жіноча творчість глибоко емоційна і психологічна. Її ритми пульсують на кордоні, що розділяє зовнішній світ і індивідуальність.

Виставка представляє роботи сучасних українських і зарубіжних художниць (Маріанни Абрамової, Ірини Акімової, Анни Бітаєвої, Ірини Булави, Тані Василенко, Олесі Дворак-Галік, Марини Громенко, Людмили Лободи, Ірини Роднікофф (США), Корини Толедо (Німеччина), Тетяни Самохіної, Лідії Селянко, Ірини Семенюти, Тетяни Черевань). Це сучасний живопис, колаж, інсталяція і кераміка. Погляди художниць на тему ритму різні і самобутні. Цикли робіт Ірини Роднікофф і Корини Толедо присвячені темі народження, життя і смерті як природного ритму нашого буття. Ірина Акімова в інсталяції «Ритми епох» пропонує філософські роздуми про музичні символи різних історичних епох, зміна яких супроводжувалася ритмами соціальних потрясінь. Інсталяції Тетяни Самохіної розкривають світ відчуттів художницею ритмів різних міст. Роботи Маріанни Абрамової і Тані Василенко - це заклик не потонути в ритмах сучасної цивілізації не втрачати зв'язок з природними ритмами. Картини Тетяни Черевань розповідають про символи ритмів життя і любові через призму японського мистецтва шибарі. Колажі Марини Громенко - це міні-розповіді про позитивне сприйняття нашого життя, наповненого складними згустками ритмів буття. Керамістка Олеся Дворак-Галік виступає проти плоского і однобокого сприйняття складних ритмів буття. Картини Людмили Лободи - яскраві замальовки ритмів жанрових сцен. У полотнах Ірини Семенюти застигли непорушні (вічні) ритми природи, яким підпорядковано все живе на Землі. Колаж Ірини Булави – подорож до Індії – до витоків мудрості, стародавньої культури і вічних знань про ритми буття.

Попри розмаїття творчих підходів, роботи представлених на виставці художниць об'єднує висока внутрішня динаміка образів і сюжетів. Які ритми пропонує наша епоха? Які ритми чують художники? Як вони шукають свій власний ритм? Де перетинаються ритми творчості і ритми буття? Пошуку відповідей на ці питання присвячена ця виставка.

Організатор виставки - Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA) за підтримки Київської організації Національної спілки художників України та Інституту проблем сучасного мистецтва. Виставка проходить в рамках проекту UkrainianWomen'sArtNow

Керівник проекту та куратор виставки - Ірина Акімова.

Артдиректор проекту - Анастасія Гончаренко.

 

Дата

22 сентября 2018

Категории

2018

г. Киев, ул. Волошская, 50/38, оф. 144

  • Телефон: +38 063 671 64 25
  • Email: uafraw@gmail.com

Фото картин

© UAFRA 2018. Все права защищены