Наши новости

Выставка

Выставка "Відображення"

Виставка київської художниці Ірини Акімової «Віддзеркалення» – новий, серйозний крок у дослідженні її творчої теми «К-квадрат (конструктивний компроміс)», пов’язаної із пошуком гармонічного розв’язання протиріч та конфліктів у сучасному світі засобами мистецтва. 

«Віддзеркалення» – це своєрідна філософська розмова про різноманітність людських поглядів на навколишній світ та пошук спільної «платформи» для розвитку суспільства. Авторка представляє натхненні пейзажі та портрети в незвичайній та несподіваній манері. Кожний сюжет виконано у двох стилях: одне «віддзеркалення» реальності є близьким до імпресіонізму або на межі з експресіонізмом, а інше – це артистична шана кубізму. Таким чином авторка акцентує, що люди бачать однакові речі по-різному в залежності від персональних уподобань, переконань, настроїв та кутів зору. 

Обидва погляди (віддзеркалення) представлені поруч один з одним, ніби запрошуючи глядача зробити вибір. Який погляд кращий та правильніший – більш реалістичний із імпресіоністськими нотами, або кубістична інтерпретація? Чи є конфлікт між ними та як його вирішити? Чи можуть люди з різними поглядами знайти спільну мову, якщо обидва погляди віддзеркалюють однакову реальність? 

Обидва відображення дають не точну копію реальності, а лише її суб’єктивні образи, які формуються під впливом роздумів, емоційних пошуків та творчого натхнення. Жоден з них не є кращим чи гіршим. Обидві інтерпретації мають право на життя, захоплення та послідовників. Немає єдиного правильного дзеркала та єдиного правильного відображення світу. Авторка запрошує глядача до роздумів про те, як різноманітність стає платформою для єднання. Конструктивний компроміс – веде до гармонії, потребує поваги до різноманітності і домінування одної точки зору є неприйнятною.

Експозиція виставки поєднає нові роботи художниці та вже знайомі глядачам полотна. «Автопортрет» (2016) представлений із своєю новою «парою» – «Це я?». Вишуканий символізм «Варіацій на тему «Потонуло сонце….» (2017) гармонічно існує поряд з динамічним «Ритмом ставка» (2018) та по-літньому яскравою «Лавандою» (2018). Усіх їх об’єднує емоційна авторська колористика та глибоко філософські роздуми.

ІРИНА АКІМОВА – українська художниця, представниця сучасного фігуративного мистецтва. Народилася в Харкові, живе і працює в Києві. Брала участь в колективних виставках живопису в художніх галереях і музеях України. Проект «Віддзеркалення» в «Музеї історії Києва» її третьою персональною виставкою художниці. Її роботи знаходяться в приватних колекціях українських та європейських колекціонерів. У 2016 році Ірина Акімова заснувала та очолила громадську організацію «Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві».

 

Дата

05 июня 2018

Категории

2018

г. Киев, ул. Волошская, 50/38, оф. 144

  • Телефон: +38 063 671 64 25
  • Email: uafraw@gmail.com

Фото картин

© UAFRA 2018. Все права защищены