Наши новости

Виставка

Виставка "Можна - Не можна"

18 вересня 2019 року в Музеї історії міста Києва за адресою  вул.  Богдана Хмельницького,7 відкрилась виставка  «МОЖНА – НЕ МОЖНА»

 

Усе своє життя ми знаходимось в системі координат «можна-не можна», «дозволено – не дозволено». Подібна система обмежень дозволяє безлічі різних людей мирно співіснувати в суспільстві, розвивати його і розвиватися самим.

У першу чергу ця «система» покликана оберігати нашу особисту безпеку, оскільки забороняє нам те, що шкідливо для інших членів суспільства. Набір етичних правил «можна-не можна» ми отримуємо від батьків ще в ранньому дитинстві разом з рекомендаціями шукати певні компроміси в рамках цих правил.

Система «можна – не можна» описує складні взаємини між державою і особистістю: від ліберального «можна те, що не заборонено» до авторитарного «можна те, що дозволено (державою, громадською думкою або чимось іншим).

У науці «можна – не можна» скоріше не питання сенсу (в пошуку нового треба долати минулі «не можна»), а питання етики самого пошуку, механізму та сфери застосування наукового відкриття.

Що таке «можна» і «не можна» в мистецтві? Яким чином нові підходи, нові техніки, нові теми породжують нові сенси? Під впливом яких чинників сьогодні мистецтвом стає тим, чим раніше не було? 

Система координат «можна – не можна» розвивається разом із суспільством, його історичним, політичним, соціальним і культурним контекстом. Нагальне питання: вона є інструментом розвитку та розмаїття, чи обмежувачем свободи думки і творчості?  

Чи є дилема «можна/не можна» тотожною опозиціям «свобода/несвобода» і «консерватизм/інновації», або є чимось іншим? Чи знищується історичний зв'язок і спадкоємність відмовою від минулих «не можна»? Чи є прогресом зменшення сенсу дефініції «не можна» і розширенням формулювання «можна»? Або воно породжує нові сенси в рамках категорій «можна» і «не можна»? Де точка балансу між цими категоріями?

Виставка пропонує відкритий діалог між художниками та глядачами на цю тему. Які проблеми з системи координат «можна – не можна» хвилюють сучасних митців? Як трансформується ця система координат у нашу динамічну епоху? Які особисті «можна» і «не можна» стають важливими для художників та відображаються в їхній творчості?

У проекті беруть участь 11 митців з України. Це талановиті автори, які, працюючи з простором, експозицією та глядачем, актуалізують теми глобальних питань сьогодення. 

 

Учасники проекту: Маріанна Абрамова, Ірина Акімова, Анна Бітаєва, Анатолій Галицький, Людмила Давиденко, Андрій Котлярчук, Олег Пінчук, Костянтин Синицький, Володимир Хижинський, Оксана Чепелик, Astian Rey.

Інформаційні партнери: UNN, ArtsLooker, LuckyUkraine, InArt, ArtLine;

Куратор проекту – Ірина Акімова.

Координатор – Мирослава Якимчук.

Дата

22 октября 2019

Категории

2019

г. Киев, ул. Волошская, 50/38, оф. 144

  • Телефон: +38 063 671 64 25
  • Email: uafraw@gmail.com

Фото картин

© UAFRA 2018. Все права защищены