Наші новини

Арт- проєкт

Арт- проєкт "Память душі"

13 січня 2022 року відбулось відкриття арт проєкту художниці Ірини АКІМОВОЇ «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL»
Арт проєкт «ПАМ'ЯТЬ ДУШІ/MEMORIES OF THE SOUL» представляє ретроспективну виставку сучасної київської художниці Ірини АКІМОВОЇ, в якій зібрані її роботи з кількох проєктів останніх п'яти років. Це роки активного творчого пошуку та становлення власного почерку. «Фарби та образи в її картинах розвиваються так само динамічно, як і сама художниця. Ірина пропонує глядачеві цікаві теми, оригінальний погляд на світ, підіймає соціальні питання, які народжують різні інтерпретації та суперечки», — зазначає народний художник України Олег Пінчук.
Художниця вкладає у роботи частинку своєї життєвої філософії. Це принципи неприйнятності насильства, пошуку конструктивного компромісу й толерантності до іншої думки (проєкти МАДОННА, ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ, РИТМИ ЕПОХИ), співпереживання чужого болю (проєкти П'ЯНИЦЯ, ВІКНА), аналізу суперечностей нашого внутрішнього світу (ЗА ЛАШТУНКАМИ), індивідуальності вираження та сприйняття базових людських емоцій (МУЗИКА). «Тож і її картини – втілення та віддзеркалення нашого нервозного, розхристаного, непередбачуваного та «прекрасного» часу, тимчасові проблеми якого помітніші, аніж довготривалі здобутки та явні переваги», — каже мистецтвознавець Олег Сидор-Гібелинда.
Для Ірини АКІМОВОЇ характерний «exercices de style» — вона сміливо експериментує з різними напрямками та стилями. У її проєктах безпосередня імпресія сусідить із експресіонізмом і стилізованим кубізмом (ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ), а незвичайні абстракції (МУЗИКА, ПОРИ РОКУ) змінюються сюрреалістичними мотивами (КВІТКОВЕ ЛІБРЕТО). І кожна робота — це оригінальний авторський погляд, пронизаний неспокоєм, пошуком і запереченням того, що ще вчора видавалося безумовним. «Кожен мій проект — це відбиток реального світу, що пройшов крізь мою душу і залишив там назавжди свій слід. Це нова частинка мого внутрішнього Я, маленький крок у вічному пошуку незвичайного у звичайному...», — ділиться мисткиня.
Ірина використовує широкий набір жанрово-видового інструментарію. У її проєктах різні форми гармонійно поєднуються і доповнюють один одного. Персональною родзинкою авторки є поєднання візуального мистецтва з музикою та поезією. Тому в проєктах часто живопис, інсталяції, перформанс постають перед глядачем разом з її власними віршами (МАДОННА, МАСКИ). Глядач бачить і одночасно чує звернення до нього. А у проєкті МУЗИКА живопис народжувався з музики, прагнучи передати лінією і кольором гармонію музичних історій.

За плечима мисткині дев’ять персональних та майже 40 колективних виставок в Україні та за кордоном, успішна участь у престижних міжнародних аукціонах сучасного мистецтва (Філліпс в Лондоні, Тimaxart). Вона веде активну кураторську діяльність в рамках Української асоціації жіночих досліджень у мистецтві, де вона виступає лідеркою.

Запрошуємо зазирнути у світ створених нею образів. Вони можуть сподобатися чи не сподобатися, але не залишать байдужими.

Партнери виставки: Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA).
Інформаційні партнери: UNN, ArtsLooker, InArt, ArtLine, InArt.

Виставка триватиме з 13 по 30 січня 2022 року.
Вартість вхідного квитка на виставку — 70 грн.

Про авторку:
Ірина Михайлівна Акімова — київська художниця, представниця сучасного мистецтва. Народилася в Харкові, закінчила Харківський державний університет, кандидат економічних наук, доцент. Директорка громадської організації Аналітичний і культурний центр «Нова соціально-економічна політика» (АЦ НОСЕП). Викладала в українських і зарубіжних університетах, займалася науковою роботою.. Має значний досвід роботи як політична й державна діячка..
Членкиня Національної спілки художників України. Займається живописом та інсталяціями. Учасниця численних виставок в Україні та за кордоном. Провела п'ять персональних виставок. Її роботи прикрашають колекції Музею художніх колекцій в м. Шанхай (Китай), Музею української культури в м. Свидник, (Словаччина, філія Національного музею Словаччини), а також українські та європейські приватні колекції. Організаторка та кураторка виставок сучасного мистецтва в Україні і за кордоном.
Ірина Акімова є засновницею і лідеркою громадської організації «Української Асоціації Жіночих Досліджень в Мистецтві» (Ukrainian Association for Feminine Research in Arts/UAFRA), яка з 2017 року працює в складі Аналітичного та культурного центру «Нова соціально-економічна політика» (АЦ НОСЕП).
Більше про Ірину АКІМОВУ та її каталог робіт можна дізнатись, перейшовши на сторінку Сайт:https://uafra.com.ua/galereya-iriny-akimovoj/ob-avtore
Фейсбук:https://www.facebook.com/iryna.akimova.39

Адреса виставки: МВЦ «Музей Києва», м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7.

 

Відвідати експозицію віртуально:Арт проект "Пам'ять душі"

Відео репортаж відкриття виставки: Оригінальний погляд на світ та соціальні проблеми: українська художниця представила нову виставку 

Дата

14 січня 2022

Категорії

2022

м. Київ, вул. Волоська, 50/38, оф. 144

  • Телефон: +38 063 671 64 25
  • Email: uafraw@gmail.com

Фото картин

© UAFRA 2018. Все права защищены